Apdovanoti aktyviausiai einantys MOKYKLOS EINA ėjikai

Likus vos mėnesiui iki MOKYKLOS EINA finišo, mokyklas pasiekė dovanos aktyviausiai pirmuosius tris projekto mėnesius ėjusiems dalyviams. Tuo tarpu, prie viešo žingsnių iššūkio prisijungusios mokyklos ir toliau stebina išskirtiniu aktyvumu.

Aktyviausiems ėjikams – išmaniosios apyrankės

Lapkritį, atrinkus šešiasdešimt aktyviausiai projekto atrankoje ėjusių mokyklų, prasidėjo MOKYKLOS EINA veiklos. Viena jų – privatūs žingsnių iššūkiai. Motyvuojant žingsniuoti ne tik moksleivius, bet ir juos supančią aplinką, kiekvienai mokyklai buvo sukurta net po du privačius žingsnių iššūkius – iš viso 120 iššūkių. Viename iš jų varžosi tik moksleiviai, kitame – visi mokyklos bendruomenės nariai. Projektui įpusėjus buvo apžvelgti tarpiniai privačių iššūkių rezultatai, o aktyviausiems kiekvieno iššūkio dalyviams įteiktos dovanos – išmaniosios apyrankės.

„Mūsų progimnazijos bendruomenė iki šiandien jau nukeliavo 128 545 290 žingsnių, 91 818 kilometrų, kurie padarė didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir puikiai nuotaikai. Be visų šių gražių tikslų 8B klasės mokinys Tomas Ribinskas ir bendruomenės narys Artūras Pundzius buvo apdovanoti rėmėjų prizais, išmaniosiomis apyrankėmis bei diplomais. Jie tapo iššūkių I ketvirčio absoliučiais nugalėtojais. Jų teigimu, tokie apdovanojimai kelia dar didesnį entuziazmą žingsniuoti ir judėti, žingsniuoti kartu, žingsniuoti bendruomenėje“, – sako Klaipėdos „Smeltės” progimnazijos mokytoja Evalda Enzinaitė.

Greta žingsnių iššūkių vyko ir kitos moksleivių fizinį aktyvumą ir bendruomeniškumą skatinančios projekto veiklos. Mokiniai kūrė interaktyvius savo mokyklos pažintinius maršrutus, nugulsiančius programėlės „#walk15“ virtualių trasų skiltyje, bei klausė sveikatingumo pamokų, kurias vedė  Lietuvos sporto universiteto profesorius Arūnas Emeljanovas.

„Tai puikus projektas, kuris gerina ne tik fizinį mokinių aktyvumą ir emocinę būklę, bet ir skatina  bendruomeniškumą. Esame dėkingi visai projekto komandai už informatyvumą, operatyvumą ir motyvaciją judėti pirmyn“, – dėkoja Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos pedagogė Vilma Grigienė.

Viešame iššūkyje – 21 milijardas žingsnių

Paraleliai projekto vykdomoms veikloms tęsiasi ir viešas MOKYKLOS EINA žingsnių iššūkis, kuriame iš viso varžosi 870 ugdymo įstaigų. Likus mėnesiui iki projekto pabaigos mokyklos kartu jau yra surinkusios daugiau nei 21 milijardą žingsnių, kas yra tolygu net 425 kelionėms aplink Žemės rutulį.

„Džiaugiamės tokiu mokyklų įsitraukimu! Net pasibaigus galimybei patekti į projektą, prie atviro žingsnių iššūkio mokyklos jungiasi ir toliau. Neįtikėtina, jog šiandien projekte dalyvauja beveik 90 proc. visų Lietuvos mokyklų“, – džiaugiasi projekto iniciatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.