Kvietimas dalyvauti projekte MOKYKLOS EINA

Mobilioji vaikščiojimo programėlė #walk15 ir Sporto rėmimo fondas antruosius metus iš eilės šalies pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklas kviečia dalyvauti projekte MOKYKLOS EINA.

Projekto tikslas – skatinti moksleivių kasdieninį fizinį aktyvumą per inovatyvias ir interaktyvias priemones.

Projekto eiga

Šiemet dalyvauti projekte bus kviečiama 60 mokyklų.

 • ATRANKA (2021 09 01 – 2021 10 31). Mokyklos dalyvės bus atrenkamos virtualaus žingsnių iššūkio pagalba. Nuo rugsėjo 1 d. nemokamoje vaikščiojimo programėlėje #walk15 startuos viešas žingsnių iššūkis, kuriame dalyvauti kviečiamos visos šalies pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklos. Iki spalio 31 d., mokyklos tarpusavyje varžysis surenkamų žingsnių skaičiumi, o lapkričio antrojoje pusėje 60 aktyviausiai iššūkyje ėjusių mokyklų bus pakviestos tapti projekto dalyvėmis.
 • PROJEKTO EIGA (2021 11 01 – 2022 06 31). Atrinkus 60 projekto dalyvių, projektą sudarys trys skirtingų veiklų etapai:
  1. Žingsnių iššūkis mobiliojoje programėlėje #walk15 mokiniams bei mokyklos bendruomenei. Iššūkio trukmė – šeši su puse mėnesio. Per šį laiką mokiniai ir bendruomenės nariai bus skatinami kasdien įveikti rekomenduojamą žingsnių skaičių, kas mėnesį bus renkami aktyviausi ėjikai, o iššūkio pabaigoje – įteikiamos atminimo lentelės su nueitų žingsnių ir užaugintų virtualių medžių rezultatais visoms dalyvavusioms mokykloms.
  2. Virtualios mokyklos trasos kūrimas. Priemonės tikslas – fizinio aktyvumo skatinimą suderinti su pažinimo bei bendruomeniškumo vertybėmis. Moksleiviai kartu rinks lankytinas vietas, galvos trasos temas bei jų pristatymą. #walk15 komanda pasirūpins profesionaliu įgyvendinimu – parengs lankytinų vietų aprašymus, įgarsinimus, trasas papildys papildomos realybės elementais.
  3. Sveikatingumo pamokos. Jas ves mobiliosios programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaitė bei Lietuvos sporto universiteto dėstytojai. Jų metu moksleiviams priimtinu formatu bus pristatoma informacija apie ėjimo naudą kiekvieno vaiko organizmui bei mąstymui, mokslinių tyrimų pagalba iliustruojama nejudėjimo kuriama žala.

Projekte dalyvaujančioms mokykloms reikės turėti tik kontaktinį asmenį, koordinuojantį projekto veiklas mokyklos viduje.

Kaip dalyvauti projekto atrankoje?

Atranka į projektą MOKYKLOS EINA prasideda rugsėjo 1 d. Norint dalyvauti projekte, mokyklos bendruomenės nariams bei mokiniams reikia:

 

 • Parsisiųsti nemokamą mobiliąją programėlę #walk15 į savo telefonus.
 • Prisijungti prie viešo žingsnių iššūkio MOKYKLOS EINA.
 • Pasirinkti mokyklą, už kurią eisite.

PARSISIŲSTI PROGRAMĖLĘ GALITE ČIA.

Turite klausimų?

Susisiekite el. paštu ula@walk15.app arba telefonu +370 (645) 46 675.

DALYVAUKITE IR KARTU SKATINKIME AKTYVUMĄ!