„Mokyklos eina“ finišas: 506 kelionės aplink Žemę

Kartu su mokslo metų pabaiga finišą pasiekė trečiasis projekto „Mokyklos eina“ sezonas. Fizinį aktyvumą skatinantis projektas šiais metais demonstravo stulbinamus rezultatus. Jo metu moksleiviai nužingsniavo atstumą tolygų 506 kelionėms aplink Žemę. O tai kone dvigubai daugiau, nei praėjusiais metais! Pasibaigus projektui mokyklas taip pat pasiekė dovanos aktyviausiai žingsnių iššūkiuose ėjusiems dalyviams.

Aktyviausiems – išmaniosios apyrankės

Startavus projektui „Mokyklos eina“ mokiniai buvo pakviesti prisijungti prie interaktyvių, bendruomeniškumą ir fizinį aktyvumą skatinančių veiklų. Viena jų – žingsnių iššūkiai. Iš viso projekto metu buvo sukurta – 120 privačių žingsnių iššūkių, po 2 iššūkius kiekvienai projekte dalyvaujančiai mokyklai. Viename jų varžėsi tik moksleiviai, o kitame – visi mokyklos bendruomenės nariai. Projektui įpusėjus aktyviausi kiekvieno iššūkio ėjikai buvo apdovanoti išmaniosiomis apyrankėmis. Na, o projektui pasibaigus, diplomai ir išmaniosios apyrankės pasiekė ir antroje projekto pusėje aktyviausiai ėjusius dalyvius.

„Išmanioji vaikščiojimo programėlė #walk15 kuria motyvaciją judėti daugiau ir skatina pralenkti bendražygius. O gauti prizai džiugina ir paskatina žingsniuoti dar daugiau. Lauksime kitų metų iššūkio“,  – sako Šilutės Pamario progimnazijos Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Dovilė Sūdžiūtė.

„Mokyklos eina“ dalyviai aktyviai įsitraukė ir į kitas projekto veiklas. Jie dalyvavo Lietuvos sporto universiteto profesoriaus Arūno Emeljanovo paskaitose, kuriose susipažino su ėjimo naudomis. O siekiant skatinti pažinimo ir bendruomeniškumo vertybes, moksleiviai buvo pakviesti sukurti savo mokyklos pažintinį maršrutą, kuris vėliau nugulė programėlėje #walk15.

„Taip pat noriu padėkoti visos Klaipėdos technologijų mokymo centro bendruomenės vardu už šį nuostabų projektą „Mokyklos eina“. Jis mus artino, neleido užmigti su nuolat naujomis užduotimis, skatino judėti – sveika bendruomenė – energinga bendruomenė“, – teigia Klaipėdos technologijų mokymo centro rinkodaros specialistė Dovilė Kvekšaitė.

506 kartai aplink Žemę

Greta projekto, prie kurio prisijungė 60 aktyviausiai atrankos etape žingsniavusių mokyklų, vyko ir viešas „Mokyklos eina“ žingsnių iššūkis, sutraukęs net 880 Lietuvos ugdymo įstaigų. Per devynis mėnesius iššūkio dalyviai kartu surinko daugiau nei 25 milijardus žingsnių, kas yra tolygu 506 kelionėms aplink žemę.

„Mokyklos eina“ iššūkio statistika – įspūdinga! Žingsniuodami moksleiviai ir mokyklų bendruomenių nariai ne tik puoselėjo savo sveikatą, bet ir tausojo visus mus supančią aplinką. Visi kartu ėjikai pasodino per 90 milijonų virtualių medžių, o keliones automobiliu iškeitę į pasivaikščiojimą sutaupė 3 mln. CO2“, – sako projekto iniciatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.