MOKYKLOS EINA: kiek žingsnių renka mokyklos ir jų bendruomenės?

MOKYKLOS EINA

Projektas MOKYKLOS EINA įsibėgėja! Pasitikdami pavasarį, projekto dalyviai skaičiuoja jau tris aktyvaus žingsniavimo bei projekto veiklų mėnesius. Apžvelgdami tarpinius privačių mokyklų žingsnių iššūkių rezultatus ir siekdami moksleivius dar labiau paskatinti, projekto organizatoriai apdovanos iki šiol aktyviausius projekto ėjikus.

Aktyviausiems – išmaniosios apyrankės

MOKYKLOS EINA veiklos prasidėjo lapkritį, kuomet kiekvienai iš 60 dalyvauti projekte atrinktų mokyklų programėlėje #walk15 buvo sukurta po du žingsnių iššūkius. Iš viso – 120 iššūkių šalies mastu.

Viename iššūkyje varžytis žingsniais pakviesti tik moksleiviai, o antrajame – mokyklos bendruomenės nariai, tarp kurių mokytojai, administracijos nariai, moksleivių tėvai ir kt. Tokiu būdu siekiama, kad moksleivius supanti aplinka taip pat taptų juos daugiau judėti motyvuojančiu veiksniu.

Per tris pirmuosius projekto mėnesius prie privačių savo mokyklos iššūkių prisijungė tūkstančiai moksleivių ir bendruomenės narių, kartu nuėję milijardus žingsnius.

„Nuolat stebime mokyklų aktyvumą ir džiaugiamės, jog projektu pavyksta pasiekti norimų tikslų – puoselėti fizinio aktyvumo bei sveikatingumo vertybes. Norėdami sukurti dar daugiau motyvacijos, nusprendėme nelaukti galutinių rezultatų ir tam tikrais prizais aktyviausiuosius apdovanoti ir šiuo tarpiniu projekto etapu. Po du aktyviausiuosius kiekvienos mokyklos ėjikus pasieks išmaniosios apyrankės“, – sako programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Išmaniąsias apyrankes dalyviai gaus už didžiausią žingsnių skaičių pasiektą savo mokyklos iššūkyje iki vasario 28 dienos. Apyrankes šiuo etapu laimėję dalyviai kitu etapu apdovanojami jau nebus, net jei jų žingsnių skaičius ir vėl bus didžiausias. Taip organizatoriai siekia paskatinti ir kitus.

Paraleliai žingsnių iššūkiams, projekte dalyvaujančiose mokyklose organizuojamos ir kitos MOKYKLOS EINA veiklos. Mokiniai dalyvauja sveikatingumo paskaitose su Lietuvos sporto universiteto dėstytoju Arūnu Emeljanovu bei aktyviai kuria interaktyvius savo mokyklos pažintinius maršrutus. Planuojama, jog 60 mokinių sukurtų trasų, papildytų informaciniais punktais bei įgarsinimais, jau kovo mėnesį bus matomos visiems norintiems juos atrasti nemokamoje vaikščiojimo programėlėje #walk15.

Viešame iššūkyje – 157 kartus aplink Žemę

Prieš prasidedant projektui MOKYKLOS EINA, vaikščiojimo programėlėje tokiu pačiu pavadinimu startavo ir viešas, visas šalies pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigas apjungiantis žingsnių iššūkis. Jame nuo rugsėjo varžosi beveik 700 ugdymo įstaigų. Kartu mokyklos jau dabar nuėjo beveik 8 mlrd. žingsnių. Tai – tarsi 157 kelionės aplink Žemę!

Tiek projektas MOKYKLOS EINA, tiek tokio paties pavadinimo viešas žingsnių iššūkis baigsis mokslo metų pabaigoje – 2022 m. birželį.

Daugiau projekto naujienų galima sekti „Facebook“ grupėje „MOKYKLOS EINA“.