„Mokyklos eina“ žingsnių turguje – 2500 kilogramų vaisių

Baigiantis mokslo metams projekto „Mokyklos eina“ dalyviai sulaukė projekto uždarymo atrakcijos – žingsnių turgaus jų mokyklose. Formuojant vaikų sveikos gyvensenos įpročius, mokiniai patys galėjo išsirinkti kokius vaisius įsigyti. Skaičiuojama, jog akcijos metu buvo išdalinta per 2500 kg vaisių.

Tūkstančiai kilogramų vaisų

Pagrindinis projekto „Mokyklos eina“ tikslas – skatinti kasdienį moksleivių fizinį aktyvumą. Tačiau, anot projekto organizatorių, visapusiškai subalansuotam gyvenimo būdui itin svarbu ir tinkami mitybos įpročiai. Dėl šios priežasties projekto dalyvius antruosius metus iš eilės pasiekė ypatinga pramoga – žingsnių turgus jų mokyklose.

„Sveikos gyvensenos įpročiai formuojasi vaikystėje ir paauglystėje, todėl džiaugiamės, jog projekto dėka galime paskatinti jaunuolius ne tik daugiau judėti, bet ir rinktis sveikatai palankesnį maistą. Mokyklose atsivėrusiuose žingsnių turguose moksleiviai patys galėjo išsirinkti, kokias vitaminais praturtintas gėrybes išsirinkti. Vlado Jurgučio progimnazijos bendruomenė nepatingėjo suskaičiuoti, jog jie įsigijo beveik 43 kg vaisių. Tai reiškia, jog šios akcijos metu moksleiviams buvo išdalinta per 2500 kg vaisių“, – sako projekto iniciatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Mokinius įtraukiančios veiklos

Mokslo metų pradžioje startavęs atrankos į projektą etapas lapkričio mėnesį prie projekto pakvietė prisijungti 60 aktyviausiai žingsniavusių šalies pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokyklų. Iki pat mokslo metų pabaigos trukęs projektas moksleivius ir mokyklų bendruomenių narius kvietė įsitraukti į įvairias fizinį aktyvumą skatinančias veiklas. Projekto dalyviai buvo kviečiami varžytis žingsnių iššūkiuose, kurti savo mokyklos pažintinius takus ir susipažinti su ėjimo naudomis, klausant Lietuvos sporto universiteto dėstytojo Arūno Emeljanovo paskaitų.

„Tariame ačiū už puikų projektą, skatinusį judėti ir būti fiziškai aktyviems. Žymint projekto pabaigą su mokiniais organizavome žygį savo sukurtu maršrutu, o po jo jėgas atgavome vaišindamiesi gardžiais vaisiais“, – pasakoja Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audra Samienė.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.