Pirmojo sezono pabaiga: mokykloms įteiktos atminimo lentos

Alytaus Dzūkijos mokykla

Kol šių metų „Mokyklos eina“ dalyviai aktyviai žingsniuoja ir dalyvauja kitose fizinį aktyvumą skatinančiose veiklose, pirmajame projekto sezone dalyvavusios mokyklos sulaukė projekto uždarymo dovanos – atminimo lentų su kiekvienos mokyklos nueitų žingsnių ir užaugintų virtualių medžių skaičiumi.

118 kelionių aplink Žemę

2020-ųjų rudenį startavęs moksleivių fizinį aktyvumą skatinantis projektas „Mokyklos eina“ dalyvauti pakvietė 30 mokyklų iš žemiausius fizinio aktyvumo rodiklius fiksuojančių savivaldybių. Projekto metu atrinktos mokyklos žingsniavo privačiuose žingsnių iššūkiuose, kūrė interaktyvius savo mokyklos pažintinius maršrutus, kurie nugulė programėlės „#walk15“ virtualių trasų skiltyje, bei klausė sveikatingumo paskaitų su Lietuvos sporto universiteto profesoriumi Arūnu Emeljanovu.

„Mokyklos bendruomenė aktyviai įsitraukė į unikalias „Mokyklos eina“ veiklas, į fizinį aktyvumą skatinantį projektą. Mokytojai, mokiniai, mokinių tėvai aktyviai žingsniavo. Daug įvairių, fiziškai aktyvių pamokų gryname ore žingsniuojant. Blogo oro nėra – tik netinkama apranga. Šis šūkis buvo minimas mokinių tarpe. Mokiniai ne tik gilino fizinio raštingumo žinias, bet taip pat išbandė savo mokyklos virtualią žingsniavimo trasą: „Jaunimo parko skulptūros“. Taip pat kiekvieno mėnesio pabaigoje buvo renkamas ir apdovanojamas daugiausiai nužingsniavęs mokyklos mokytojas ir mokinys. Projekto pabaigoje visa mokyklos bendruomenė buvo pavaišinta šviežiais vaisiais ir įteikta atminimo lenta. Esame dėkingi galėję dalyvauti šiame projekte. Puikus projektas įtraukiantis visą mokyklos bendruomenę“, – mintimis apie projektą dalinasi Alytaus Dzūkijos mokyklos fizinio ugdymo mokytoja Erika Rusonienė.

Projekto metu moksleiviai ir mokyklų bendruomenių nariai kartu nuėjo beveik 6 milijardus žingsnių, kas yra tolygu 118 kelionių aplink Žemės rutulį. Žingsniuodami jie taip pat sutaupė 760 tonų CO2 dujų bei užaugino visą girią – net 21 milijoną virtualių medžių!

Žingsniuoti motyvavo dovanos ir draugiška konkurencija

Projekte dalyvavusių mokyklų pedagogai pastebėjo, jog  Lietuvoje prasidėjus karantinui stipriai sumažėjo vaikų ir paauglių fizinis aktyvumas bei padidėjo pasyviai praleistas laikas. Anot jų, būtent projektas „Mokyklos eina“ paskatino mokinius judėti ir tuo pačiu formuoti įprotį daugiau laiko leisti lauke.

„Ne paslaptis, jog nuo karantino pradžios visi aptingome ir reikėjo įdėti daugiau pastangų palaikyti aktyvią gyvenseną. Projekto dėka tai padaryti buvo žymiai lengviau, kadangi matai, jog kiti eina, vadinasi, reikia ir pačiam dar pajudėti ir pralenkti konkurentą. Tokia pozityvi konkurencija. Taip pat mokinius, mokytojus ir bendruomenę ypatingai motyvavo galimybė „užsidirbti“ išmaniąsias apyrankes, kurias sėkmingai nešioja iki šiol. Manau, kad tai puikus projektas, kuris įtraukė įvairias grupes: tėvus, mokytojus ir mokinius ir, visų vardu, tikiuosi, kad jis gyvuos dar ne vienerius metus “, – įspūdžiai dalinasi Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinė mokyklos mokytoja Lionė Petronienė.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.