Projekto MOKYKLOS EINA dalyviai žingsnius keitė į vaisius ir daržoves

Nors jau startavo trečiasis moksleivių fizinį aktyvumą skatinančio projekto „Mokyklos eina“ sezonas, išskirtinių pramogų sulaukė ir praėjusių metų projekto dalyviai. Pernai lapkritį prasidėjęs projektas moksleivius ir mokyklų bendruomenių narius kvietė varžytis privačiuose žingsnių iššūkiuose, dalyvauti sveikatingumo paskaitose bei kurti interaktyvius savo mokyklos pažintinius maršrutus. O šį rugsėjį, užbaigiant projekto veiklas, moksleivių mokyklose laukė – žingsnių turgus.

Virbalio pagrindinė mokykla
Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinė mokykla

Puoselėjami sveikos gyvensenos įpročiai

Po vasaros atostogų į mokyklas sugrįžę antrojo „Mokyklos eina“ sezono dalyviai buvo sutikti su ypatinga atrakcija – už žingsnius jie galėjo įsigyti šviežių vaisių ir daržovių. Šia akcija buvo siekiama puoselėti ne tik mokinių fizinio aktyvumo, bet ir sveikos gyvensenos įpročius.

„Nors projektas „Mokyklos eina“ yra orientuotas į moksleivių fizinio aktyvumo skatinimą, džiugu, jog tuo pačiu metu galime prisidėti ugdant ir kitus sveikos gyvensenos įpročius. Mokyklose atsidariusiuose vaisių ir daržovių turguose mokiniai patys galėjo išsirinkti, kokias gėrybes įsigyti už surinktus žingsnius. Tikimės, jog ši aktyvacija padės vystyti sveikatai palankius įpročius ir kartu su ėjimu gausesnis šių produktų įtraukimas į maisto racioną taps kasdiene moksleivių praktika“, – sako projekto iniciatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Palangos Šventosios mokykla

Paskatino prisijungti dar daugiau dalyvių

Pernai aktyviai žingsniuoti pradėję ir į unikalias „Mokyklos eina“ veiklas įsitraukę mokiniai ir mokyklų bendruomenių nariai šį rugsėjį džiaugėsi ne tik jų mokyklose įsikūrusiu žingsnių turgumi, bet ir vėl sugrįžusiu fizinį aktyvumą skatinančiu projektu.

„Mūsų mokyklos bendruomenė nėra didelė, todėl be galo džiugu, jog pernai ne tik buvome pakviesti dalyvauti projekte „Mokyklos eina“, bet ir tapome vienais iš nugalėtojų. Na, o šį rugsėjį mokykloje duris atvėręs žingsnių turgus maloniai nustebino visus gimnazijos narius bei paskatino į šių metų iššūkį įsitraukti dar daugiau žmonių“, – pasakoja Alytaus rajono Miroslavo gimnazijos mokytoja Ingrida Rauličkienė.

„Žingsnių turgus subūrė pabendrauti ir pasivaišinti šviežiais vaisiais ir daržovėmis visą gimnazijos bendruomenę. Smagu, jog ši dovana pamalonino ne tik pernai gausiai žingsniavusius ėjikus, bet taip pat paskatino prie žingsnių iššūkio prisijungti naujus dalyvius“, – sako Kauno rajono Piliuonos gimnazijos kolektyvo nariai.

Per dvi savaites – milijardas žingsnių

Kartu su mokslo metų pradžia startavusi projekto „Mokyklos eina“ atranka visas Lietuvos pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigas kviečia prisijungti ir tapti viena iš šešiasdešimties programėlėje „#walk15“ aktyviausiai žingsniuojančių komandų.

Kaip ir praėjusiais metais, atrinktos komandos nuo lapkričio bus kviečiamos dalyvauti privačiuose žingsnių iššūkiuose, kurti interaktyvius maršrutus bei dalyvauti sveikatingumą skatinančiose paskaitose. Per dvi pirmąsias iššūkio savaites prie projekto jau prisijungė daugiau nei 700 mokyklų, kurios kartu surinko milijardą žingsnių.

Trečiuosius metus organizuoto projekto iniciatorius – UAB „Walk15“. Projektas finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.