Projekto „Mokyklos eina“ dėka moksleivių aktyvumas kasmet auga

2020-ųjų rudenį startavęs projektas „Mokyklos eina“ vasaros pradžioje uždarė jau trečiąjį sezoną. Moksleivių fizinį aktyvumą skatinantis projektas kasmet demonstruoja vis geresnius rezultatus, įrodydamas, jog interaktyvios ir moksleiviams priimtinos veiklos padeda gerinti fizinį aktyvumą.

Pozityviai nuteikiantys rezultatai

Įvairūs tyrimai rodo mažėjančius vaikų ir paauglių fizinio aktyvumo rodiklius, o kartu ir prastėjančią jų sveikatos būklę. Siekiant skatinti moksleivių fizinį aktyvumą, prieš trejus metus mobilioji vaikščiojimo programėlė „#walk15“, padedama Sporto rėmimo fondo, inicijavo projektą „Mokyklos eina“, prie kurio prisijungti kasmet kviečiama 60 aktyviausiai atrankos etape žingsniavusių mokyklų. Projekto metu moksleiviai kartu su mokyklos bendruomenės nariais yra kviečiami žingsniuoti privačiuose žingsnių iššūkiuose, klausyti sveikatingumo paskaitų, kurias veda Lietuvos sporto universiteto dėstytojas Arūnas Emeljanovas, bei kurti virtualias mokyklos pažintines trasas.

„Labai liūdime, kad projektas jau baigėsi, bet tuo pačiu esame be galo laimingi bei dėkingi projekto organizatoriams, kad galėjome jame dalyvauti. Didelis ačiū“, – dėkoja Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazijos mokytoja Alma Urbštienė.

Pasibaigus projektui, siekiant įvertinti jo efektyvumą, atliekama apklausa. Pastebima, jog kasmet apklausos rezultatai nuteikia vis pozityviau. Po 2021/2022 m. projekto net 77 proc. projekte dalyvavusių mokinių nurodė, jog jų fizinis aktyvumas stipriai išaugo, o beveiki 50 proc. projekto laikotarpiu teigė nuėję daugiau nei 1 mln. žingsnių. Tuo tarpu, pasibaigus 2022/2023 m. projektui, net 87 proc. apklaustųjų teigė tapę fiziškai aktyvesniais, o 68 proc. moksleivių nurodė, jog projekto metu nuėjo daugiau nei 1 mln. žingsnių.

„Ir mokiniai, ir tėveliai, ir mokytojai aktyviai dalyvavo iššūkiuose. Kai kurie taip užsidegė, kad nuolat konkuravo tarpusavyje. Prizininkai labai laimingi gavę dovanas. Ačiū už tokius puikius sveikatą gerinančius ir tausojančius iššūkius“, – sako Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos mokytoja Aušra.

Prisijungė 90 proc. Lietuvos mokyklų

Paraleliai projekto vykdomoms veikloms vyko ir viešas „Mokyklos eina“ žingsnių iššūkis, šiais metais taip pat demonstravęs stulbinančius rezultatus. Prieš metus vykęs iššūkis subūrė 800 mokyklų, kurios kartu aplink Žemės rutulį apėjo 278 kartus. O šiais metais prie iššūkio prisijungė net 90 proc. visų Lietuvos ugdymo įstaigų – 880 mokyklų. Jų moksleiviai ir mokyklų bendruomenių atstovai surinko daugiau nei 25 milijardus žingsnių, kas yra tolygu 506 kelionėms aplink Žemę.

„Džiaugiamės, kad prie iššūkio kasmet jungiasi ne tik vis daugiau mokyklų, bet moksleiviai ir mokyklų bendruomenių nariai tampa dar aktyvesni. Lyginant su praėjusiais metais, šių metų iššūkio dalyviai surinko beveik dvigubai daugiau žingsnių“, – sako projekto iniciatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.