Trečiasis „Mokyklos eina“ etapas: startuoja sveikatingumo pamokos

Mokyklos eina

Įsibėgėja rudenį prasidėjęs moksleivių fizinį aktyvumą skatinantis projektas „Mokyklos eina“. 60 prie projekto veiklų prisijungti pakviestų ugdymo įstaigų šiuo metu aktyviai žingsniuoja individualiuose žingsnių iššūkiuose, kuria interaktyvius mokyklų pažintinius maršrutus bei pradeda dalyvauti sveikatingumo pamokų cikle su Lietuvos sporto universiteto profesoriumi Arūnu Emeljanovu.

Paskata žingsniuoti – diplomai ir dešimtukai

Lapkričio pradžioje startavęs pirmasis projekto „Mokyklos eina“ etapas atrinktų mokyklų bendruomenių narius kvietė jungtis į privačius žingsnių iššūkius. Kiekvienai mokyklai buvo sukurta po du iššūkius – viename jų varžytis kviečiami tik moksleiviai, o į antrąjį prisijungti raginami visi mokyklos bendruomenės nariai – mokytojai, administracijos darbuotojai, tėveliai ir kiti.

„Be galo didžiuojamės, kad patekome tarp 60 aktyviausiai žingsniuojančių komandų. Žinoma, šiek tiek gaila, jog ne visi bendruomenės nariai aktyviai įsitraukia į projektą, tačiau, nepaisant to, turime mokinių, kurie žingsniuoja ypač entuziastingai. Vieni kasdien stebi, kiek žingsnių nuėjo, kiti išsikelia dienos tikslus, treti ne tik patys eina, bet ir įkalbinėja prie projekto dar neprisijungusius kolegas parsisiųsti programėlę“, – pasakoja LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokytoja Ramunė Misiūnienė.

Pedagogė priduria, jog „Aušros“ progimnazijos bendruomenė, skatindama mokinius daugiau žingsniuoti ir palaikyti fizinio aktyvumo balansą, kiekvieną mėnesį aktyviausiai einantiems jaunuoliams įteikia diplomus. Įvairias strategijas, padedančias didinti surenkamų žingsnių kiekį, taiko ir Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokytojai.

„Į projektą įsitraukę mokytojai siekia, jog kuo daugiau moksleivių judėtų ir siektų savo asmeninių pergalių. Dėl šios priežasties vieni mokytojai aktyviausiai žingsniuojantiems jaunuoliams užrašo socialinių-pilietinių valandų, kiti už tam tikrą žingsnių skaičių parašo 10-uką. Džiugu, jog projekto dėka mokiniai tampa fiziškai aktyvesni, o mūsų mokykla lentelėje pamažu kyla į viršų“, – sako  Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokytojas Egidijus.

Startuoja sveikatingumo paskaitos

Nuo sausio vidurio startuoja dar viena įtraukianti ir fizinį aktyvumą skatinanti projekto veikla – sveikatingumo pamokos su Lietuvos sporto universiteto profesoriumi Arūnu Emeljanovu.

„Atskiras nuotolines paskaitas kiekvienos projekte dalyvaujančios mokyklos moksleiviams ves beveik dviejų dešimčių metų praktinę fizinio ugdymo ir sveikos gyvensenos mokytojo patirtį sukaupęs profesorius. Per 80 mokslinių publikacijų parengęs, daugiau nei 100 konferencijų sudalyvavęs ir prestižiniuose universitetuose, tokiuose kaip Harvardas, Kolumbija ir Kalifornijos aukštoji mokykla, stažavęsis mokslininkas pernai prikaustė visų projekto dalyvių dėmesį. Tikiuosi, jog ir šiais metais moksleiviai atidžiai klausysis profesoriaus patarimų ir juos pritaikys savo kasdieninėje veikloje“, – sako projekto iniciatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Be pastarųjų veiklų, moksleiviai šiuo metu taip pat kuria interaktyvius savo mokyklos pažintinius maršrutus, kurių profesionaliu įgyvendinimu vėliau pasirūpins #walk15 komanda – parengs lankytinų vietų aprašymus, įgarsinimus, trasas papildys papildomos realybės elementais.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.