Sveikatingumo paskaitų finišas: prisijungė beveik 7500 mokinių

Moksleivių fizinį aktyvumą skatinantis projektas „Mokyklos eina“ verčiasi į antrąją pusę. Jau ketvirtą mėnesį skaičiuojančiame projekte moksleiviai ir mokyklų bendruomenių nariai aktyviai žingsniuoja privačiuose žingsnių iššūkiuose, kuria interaktyvius mokyklų pažintinius maršrutus bei neseniai baigė klausyti Lietuvos sporto universiteto profesoriaus Arūno Emeljanovo sveikatingumo paskaitų.

Paskaitų klausė 7453 mokiniai

Baigėsi sausio viduryje startavęs ir beveik mėnesį trukęs sveikatingumo paskaitų ciklas. 60-čiai projekte „Mokyklos eina“ dalyvaujančių mokyklų paskaitas skaitė Lietuvos sporto universiteto profesorius A. Emeljanovas. Profesorius turi beveik dviejų dešimčių metų praktinę fizinio ugdymo ir sveikos gyvensenos mokytojo patirtį, yra parengęs per 80 mokslinių publikacijų, dalyvavęs daugiau nei 100 konferencijų ir net stažavęsis tokiuose prestižiniuose universitetuose kaip Harvardo, Kolumbijos ar Kalifornijos aukštosios mokyklos. Projekto metu A. Emeljanovo paskaitų bendrai klausė ir jose aktyviai dalyvavo 7453 mokiniai.

„Paskaita „Apie fizinį aktyvumą paprastai“, kurią mūsų mokyklos šeštokams skaitė Lietuvos sporto universiteto profesorius A. Emeljanovas, buvo nepaprastai naudinga“, – džiaugiasi Kauno Simono Daukanto progimnazijos Fizinio ugdymo mokytoja Ona Alekrinskienė.

„A. Emeljanovo sveikatingumo paskaita buvo be galo įdomi ir naudinga! Paskaitoje dalyvavę mokiniai visą laiką atidžiai žiūrėjo ir klausė profesoriaus. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti ir taip burti gimnazijos bendruomenę sveikesniam ir laimingesniam gyvenimo būdui“, – sako Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokytoja Nida Budreikienė.

Viešame iššūkyje – 320 kelionių aplink Žemę

Rugsėjo mėnesį kaip atranka į projektą prasidėjęs viešas žingsnių iššūkis „Mokyklos eina“, projektui startavus ne tik nesustojo, bet ir demonstruoja išskirtinius rezultatus. Per šešis projekto mėnesius dalyviai nužingsniavo per 16 milijardų žingsnių – atstumą tolygų 330 kelionių aplink Žemės rutulį. Tokiu būdu moksleiviai ir mokyklų bendruomenių nariai taip pat sutaupė per 2 tūkst. tonų CO2.

„Be galo smagu matyti, jog šiais metais mokyklos yra tokios aktyvios! Per 30 ugdymo įstaigų jau yra surinkusios daugiau nei po 100 milijonų žingsnių. Na, o pirmaujanti  mokykla – Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija savo žingsnių sąskaitoje turi virš 500 milijonų žingsnių“, – rezultatais džiaugiasi projekto iniciatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Projektas „Mokyklos eina“, kurį įgyvendina UAB Walk15, bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.